Yurtdışı Marka Tescili

Türkiye’de yapılan bir marka tescili başvurusu, yalnızca ülke sınırları içerisinde geçerlidir. Tüm dünyada geçerli bir tescil sistemi olmadığından, koruma talep edilen ülkelerde tescil işlemi yapılmalıdır.

Marker Patent, özellikle ihracat yaptığınız ülkelerde gerekli olan, yurtdışı marka tescili işlemlerinizi profesyonel şekilde yürütür. En uygun fiyatlarla tescil işlemlerini gerçekleştiren Marker Patent, olası hukuki sorunlarla da sizin yerinize ilgilenmektedir.

Türkiye’nin yararlanabildiği üç toplu tescil sistemi bulunmaktadır. Aşağıda bilgileri verilen bu üç sistemin yanı sıra, Marker Patent aracılığıyla, ülkesel olarak da tescil başvurusu yapabilirsiniz.

Tek başvuru ile<strong> </strong>27 Avrupa Birliği ülkesini kapsamaktadır.

Topluluk Markası (CTM)

Tek başvuru ile 27 Avrupa Birliği ülkesini kapsamaktadır.

Avrupa Topluluğu'na üye ülkelerde tek bir başvuru ile koruma sağlayan sistemdir. Topluluk Marka Tescili olarak adlandırılan koruma için yetkili ofis, İspanya Alicante'de bulunan İç Pazarda Uyum Ofisi'dir (OHIM-Office For Harmonization In The Internal Market). Tescil, ekte yer alan Avrupa Topluluğuna üye tüm ülkeleri kapsamaktadır. Topluluğun genişlemesi ile Topluluk Marka Tescil kapsamı, tescil sahibinin herhangi bir çaba veya masrafı olmaksızın yeni üye ülkelere otomatik olarak genişlemektedir.

Topluluk Marka Tescil (CTM) Başvurusu Ülkeleri
Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimark, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, Kıbrıs, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, Yunanistan.

”85’in

”Uluslararası

”85’in

”Uluslararası

”Tek

’OAPI

”Tek

”Fransızca

”Bireysel

”Ulusal

”Bireysel

”Ulusal

Detaylı Bilgi Almak İstiyorum.