Endüstriyel Tasarım Tescili

Bir ürünün üç boyutlu şekli ya da bu şeklin bir parçası ile ürün üzerindeki iki boyutlu süslemeler “endüstriyel tasarım” kavramı içinde değerlendirilmektedir.

Endüstriyel tasarım, bir ürünün dış görünüşünü ifade eder. Ürünün biçimi olabileceği gibi; çizgilerden, süslerden, renklerden ve çeşitli unsurlardan oluşan görünümler de olabilir.  Bu görünümler ürünün teknik özelliklerini kesinlikle içermez.

Günümüzün rekabetçi iş dünyasında, marka ve ürünlerin farklılaşmasında endüstriyel tasarım oldukça önemlidir. Ancak korunmadığı takdirde, üretilen orijinal ve başarılı ürünler hızla farklı firmalar tarafından taklit edilmekte ve piyasaya sürülmektedir. Tasarım Tescili sayesinde rekabet avantajınızı koruyarak, harcadığınız emeğin ve yatırımın karşılığını alabilirsiniz.

Marker Patent, deneyimli ve uzman kadrosuyla ‘tasarım tescili’ işlemlerinizin her aşamasını titizlikle takip etmektedir. Başvuru işlemlerini, hukuki süreçlerin yönetimini, ön araştırma, araştırma ve analiz aşamalarını sizin yerinize yürüten Marker Patent, ürününüzü ticari bir değere dönüştürmektedir.

Ürüne dönüşen özgün fikirlerinizin korunması konusunda Marker Patent, kapsamlı tescil hizmetleriyle güvenilir iş ortağınız olmayı amaçlamaktadır.

Detaylı Bilgi Almak İstiyorum.